DOĞA İLE BARIŞ DERNEĞİ

Lale Sok. Yıldırım Apt. No:38 D:2 Bağdat Cd. Küçükyalı- Maltepe
Tel-Faks:: (216) 4575592                                dib@dogailebaris.org.tr                    www.dogailebaris.org.tr


MİLYONLAR İMZALARI İLE GÜÇ KATIYOR KAMPANYASI

İmzalarımız ile tarihe kayıt düşerek tüm uluslara duyuruyoruz:

Türk Boğazları ve Karadeniz’den tankerlerle yapılan tehlikeli madde taşımacılığında olabilecek bir kaza veya sabotaj sonucu milyonlarca insan ölebilir, canlı yaşamı ile doğal, tarihi, kültürel ve ekonomik değerlerimiz onarılmaz zararlar görebilir.

Dünya halklarına bu kabul edilmez tehdidin ortadan kaldırılması için çağrıda bulunuyoruz. Kendi kaderimiz ve yaşadığımız bölgenin geleceği hakkında önlemler almak hem hakkımız hem de gelecek kuşaklara karşı görevimiz olduğu bilinci ile bu değerlerimizin korumak için mücadele ediyor, olası bir felaketten zarar görebileceklerin bir araya gelerek çalıştıkları GÜÇ BİRLİĞİ’ni destekliyor ve katılıyoruz.

Adınız - Soyadınız
Fax -
Eposta
Adres
İmzala
 

Ana sayfaya dönmek için buraya tıklayınız


Türk Boğazları ve Karadeniz’den tankerlerle tapılan tehlikeli madde taşımacılığında olabilecek bir kaza veya sabotaj sonucu milyonlarca insan ölebilir, canlı yaşamı ile doğal, tarihi, kültürel ve ekonomik değerlerimiz onarılmaz zararlar görebilir (İstanbul Sanayi Odasının hesaplamalarına göre, sadece, üretim ve mal kayıpları 89 milyar USA doları olacaktır. Yok olacak doğal, tarihi ve kültürel değerlerin ise hesabı ve telafisi mümkün değildir. Bu durum Türkiye’nin yıkımı demektir).
Felaketi önlemek üzere, derneğimiz öncülüğünde Türkiye Çevre Kozası üyeleri ve zarar görebilecek kişi ve kuruluşların katılımı ile GÜÇ ve EYLEM Birliği oluşturulmuştur.

1993’den beri sürdürdüğümüz eylemlerimizin yararları günümüzde görülmektedir. O gün hayal olan Bakû-Tiflis-Ceyhan boru hattının bu sene devreye girmesi ve diğer boru hattı hazırlıkları, gemilere getirilen sigorta zorunluluğu, yeni kanunlar, yönetmelikler ve diğer önlemler göz önüne alındığında sürdüğümüz bu özverili çalışmaların sonuçları ortadadır. Bu nedenle eylem ve etkinlikler artarak çözüme kadar sürdürülecektir.

2006 etkinlikleri “ İSTANBUL’U SEVİYORUM” “EL ELE VERELİM KORUYALIM” adı altında yürütülmektedir. Bu kapsamda, “MİLYONLAR İMZALARI İLE GÜÇ KATIYOR” imza kampanyası da başlatılmıştır.

Amacımız, hem sorunu milyonlarca kişiye anlatabilmek, hem de çözümün bir parçası haline getirebilmenin en akıllı yöntemi olan bu çalışma ile öncelikle halkımızın arasında da dalga dalga yayılan demokratik ve katılımcı bir GÜÇ BİRLİĞİ oluşturmaktır.  

Bunun yanı sıra, yeterli imza toplanabilirse  “Guinness Rekorlar Kitabı” için başvurmayı hedeflemekteyiz. Bu yolla tarihe kayıt düşerken, uluslararası gündeme bir kere daha gelmeyi hedefliyoruz.
Ülke Olarak, Yurt Sever Güç Birliğine çok ihtiyacımız var, lütfen desteğinizi bizden esirgemeyiniz”.
Canlı yaşamı ile doğal, tarihi, kültürel ve ekonomik değerlerimizin korunması için yakın ilgi ve desteğinizi bekler,
Saygılarımızı sunarız.

Yüksel Üstün
Doğa İle Barış Derneği Başkanı